Hakkımızda

1997 yılında İSTANBUL Suadiye Lisesi’nden,

1998- 2002 yılında K.K.T.C. Uluslararası Amerikan Üniversitesi – İngilizce Uluslararası İşletme bölümü 

Üniversite Öğrenimi süresince Zeka oyunları hakkında gerek  bilgi toplayarak gerekse oyunları alarak kendini geliştirmeye başlamış, zeka oyunları hakkında geniş bir bilgiye sahip olmuştur.

2004 yılında  Mersin’de Denizcilik sektörünün eğitim bölümde(Gemi Adamı Eğitimleri) 

2005 senesi Okul Öncesi Eğitim Malzemeleri ve Zeka Oyunları üzerine Mersin’deki ilk konseptli mağazayı kurarak, çalışmalarımı çocuklar için oluşturdu  anaokul, kreş ve atölye çalışmalarını yaptı.Mersin’de Zeka Oyunları tanıtımlarını ve aile seminerlerini yaptı. 

2005 senesinde nisan ayında PEMBE LİMON markasını kurarak  çalışmalarıma devam etti. Markasına Eğitim ve danışmanlığı da katarak belirlediği hedefe ilerleye devam ederek,  okul öncesi kurumlarına zeka oyunları konusunda seminer,tanıtım ve satış yaparak  Mersin ilindeki öğretmenlere bilgilendirmeye yeni eğitim sistemi olarak zeka oyunlarını benimsetmeye çalıştı.

Sosyal Medya kullanıyorken birde Sosyal Medya da pazarlama stratejilerini oluşturmaya çalışarak, Liseden sıra arkadaşının (Salih Seçkin Sevinç) öncülüğünde sosyal medya da bir pazar ağı oluşturmaya çalışmıştır. 

2013 senesinde  Türk Beyin Takımı/Dünya Zeka Oyunları Federasyonu’na bağlı Mersin Temsilciliği alarak  Zeka Oyunları konusunda çalışmalarını ilerlettim. Zeka oyunları Sertifikası alan öğretmenleriyle beraber atölye çalışmalarına ve turnuvalar için projeler geliştirerek Mersin İl Milli eğitimle beraber  halen turnuvaları düzenlemekte.

Mersin İl sınırları içinde çocukların özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği,hiperaktivite bozukluğu, (zeka geriliği) sahip olan çocukların eğitimi ve ölçme değerlendirmeleri üzerine çalışan psikologlarla işbirliği içinde çalışarak markası olan Pembe Limonu zeka oyunlarıyla farkındalık yaratmaya çalıştı. Bir çok özel kurumlarla zeka oyunları alanından da proje ve etkinlikler yaparak kendinde bahsettirmeye devam ettirerek. Devlet kurumlarında da veli ve öğrencilere kaliteli zaman geçirmeleri için çeşitli seminerlere katılmış ve kendi seminerlerini vererek  alanında tek olduğumu göstermiş oldu.

2015 yılında Mangala Federasyonu’na bağlı olarak Akdeniz Bölge koordinatörü olarak  eğitimlerini ve tanıtımlarını yapmıştır. Bu alanda eğitici eğitimini de bitirerek Mangala Federasyonunda Mangala Oyunu  alanında hem antrenör hem de hakem yetiştirme çalışmalarına yaptı.

2016 yılında ise Zeka Oyunları ve Konfederasyonunda Eğitim Kurulu Başkanlığı yaptı. 

2017 yılında ise Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonunun kuruluşundan itibaren içinde bulunmuş. Tüm akıl ve Zeka Oyunları federasyonunun Usta Eğitmeni ve Turnuva Komisyonunda üyesi olarak görev aldı.

Akdeniz Bölgesinde Turnuva, seminer ve eğitimleri devam ettirmekte olup yakın zaman için de Zeka oyunları spor kulüplerinin kurulumunda yol gösterici danışmanlık görevini üstlendi.

PROJELERi:

GENÇLİK SPOR BAKANLIĞININ 1. MERSİN GENÇLİK MERKEZİ ŞAMPİYONASI

MAYIS  2020 –

Mersin İlindeki Yenişehir,Mezitli,Toroslar,Tarsus,Akdeniz,Erdemli ve Silifke 7 ilçeyi organize ederek şampiyonlarını seçilmiş.Daha sonra il şampiyonasında her ilçe ilk 4’e giren öğrencilerini getirerek 8 Kategoride ilkokul 4 oyun ve ortaokul 4 oyun turnuvalara katılmıştır.

3.MERSİN ŞAMPİYONASI

Nisan  2020 – ANTALYA BİLETİ

Tüm Akıl ve Zeka oyunları Federasyonu Mersin İlindeki Yenişehir,Mezitli,Toroslar,Tarsus,Akdeniz,Erdemli,Mut,Gülnar,Silifke,Çamlıyayla ve Anamur 11 ilçeyi organize ederek şampiyonlarını seçilmiş.Daha sonra il şampiyonasında her ilçe ilk 4’e giren öğrencilerini getirerek 8 Kategoride ilkokul 4 oyun ve ortaokul 4 oyun turnuvalara katılmıştır.

2.MERSİN ŞAMPİYONASI

Nisan  2019 – BURSA BİLETİ

Tüm Akıl ve Zeka oyunları Federasyonu Mersin İlindeki Yenişehir,Mezitli,Toroslar,Tarsus,Akdeniz,Erdemli,Mut,Gülnar,Silifke  9 ilçeyi organize ederek şampiyonlarını seçtirilmiştir.Daha sonra il şampiyonasında her ilçe ilk 4’e giren öğrencilerini getirerek 8 Kategoride ilkokul 4 oyun ve ortaokul 4 oyun turnuvalara katılmıştır. 

1.MERSİN ŞAMPİYONASI

Nisan  2018 –  BİLECİK BİLETİ

 Mersin İlindeki Yenişehir,Mezitli,Toroslar,Tarsus,Akdeniz,Erdemli  6 İlçeyi organize ederek ilk kendi ilçelerin şampiyonlarını seçilmiş. Mersin  il şampiyonasında ilçe şampiyonları ile şampiyona yapılmış. Birinci gelenler Türkiye Şampiyonası bileti alarak Bilecik’ e götürülmüştür.

OYNA,ÖĞREN,YARIŞ

May 2017 – Şubat 2019

TOROSLAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜ İLE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ PROJEMİZDE TOPLAM 792 ÖĞRETMENE ZEKA OYUNLARI HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ. PROJE SEMİNERİ SONUNDA HAZİRAN 2017 TARİHİNDE İLK TURNUVAMIZI TOROSLAR İLÇESİ KAYMAKAMLIĞI, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Erdemli Mangala Turnuvası

2017

Mersin Erdemli İlçesindeki ilk turnuva girişimi  İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü  ile beraber  geleneksel mangala turnuvalarını temelleri atıldı. Sporcularımızın katılabileceği ve kendilerini geliştireceği turnuvadır.

Mangala Turnuvası

2017

GÖZNE ANADOLU LİSESİ

Mangala Turnuvası

2017

Adana Süheyla Tokyay ORokulu Turnuvası

Czech Open 2016 Pardubice-Çekya

 2016

Dünya Mangala Şampiyonu Mersin Osmangazi Ortaokulu 

Mangala Mersin Cup Turnuvası

Kas 2016

MERSİN MANGALA TURNUVASI

Oca 2015

MERSİN MANGALA TURNUVASI

Oca 2014 – 

             zekaoyunlarifederasyonu@gmail.com

Gsm: 531 861 19 19

www.tumakilvezkeaoyunlari.com

www.pembelimon.com.tr